اولین دسته گل معاون اول
آقای جهانگیری ، به کجا چنین شتابان

چند روز پیش جناب آقای جهانگیری معاون اول رئیس محترم جمهور ، طی بخشنامه ای تصمیمات دولت گذشته که بعد از خزداد 92 گرفته شده است رو باطل و به تمام دستگاهها اعلام شده که حق اجرای این مصوبات رو ندارند. قصد اینجانب از نوشتن مطلب تائید یا نفی مصوبات دولت گذشته نبوده و حتی توانایی اظهار نظر در این مورد رو هم با توجه به نداشتن اطلاعات دقیق نخواهم داشت .
اما نکته ای که در این رابطه به نظر من رسیده اینه که این عمل بیشتر میتونه شبیه قانون جنگل باشه تا یک دولت قانون گرا . البته منظورم از قانون جنگل توهین به شخص یا دولت نیست بلکه این طور ابطال و رد مصوبات دولت قبل قطعا بدعتی خواهد بود که ممکن است گریبان دولت آقای دکتر روحانی را هم بگیرد.
طبق اظهارات آقای دکتر الهام و رئیس دیوان عدالت اداری که از اینجا میتوانید مطالعه کنید این عمل خلاف قانون هست . از نظر عقلی هم  بدیهیه که کار کار درستی نیست .
واضح هست که اگر رئیس محترم جمهور و یا معاون اول ایشان به مصوبه ای اشکال دارند یا اون رو درست نمی دانند راهکار های قانونی وجود دارد که در مطلب گذاشته شده در بالا میتونید اون رو بخونید.
اما کافیه دکتر روحانی و آقای جهانگیری به این فکر کنند که در پایان دولت اون ها ، رئیس جمهور جدید یا معاون اول ایشان هم بخشنامه ای صادر و مصوبات دولت آقای روحانی رو ابطال کنند . 
به نظر شما با این رویه سنگ روی سنگ بند میشه؟

نوشته شده در تاریخ شنبه 19 مرداد 1392    | توسط:    | طبقه بندی: سیاسی،     | نظرات()