سلام بعد از حدود هشت ماه
علت نوشتن این مطلب ، خوندن یه مطلب دیگه در سایت الف.ای آر بود. مطلبی که در مورد عقب نشینی یا تغبییر لحن دلواپسان ایجاد شده . مطلب رو خوندم و یه کامنت برای نویسنده فرستادم که البته تا این لحظه هنوز تائید نشده .
بنظرم یکی از اشکالات جدی اون مطلب این بود که نویسنده یا درک درستی از دلواپسی دلواپسان نداشته و در واقع حرف دل اونها رو به خوبی متوجه نشده . البته این نوشته در تائید تمامی گفته ها و تفکرات دلواپسان نیست ، اگر چه با کلیات نگرانی اونها موافق هستم البته گاهی هم نقد هایی دارم اما ..
واقعا دلواپسان از چی دلواپس شدن؟


کسانی که در دایره ی دلواپسی میگنجند اکثرا جزو کسانی هستند که نگرانی و ناراحتی از به انحراف کشیده شدن استقلال و ارزشهای دینی  در جمهوری اسلامی ایران دارند. شاید یکی از دلایل این دلواپسی پشت سر گذاشتن 8 سال دولت آقای هاشمی و خاصتا 8 سال دوره ریاست جمهوری آقای خاتمی باشه . متاسفانه در این سالها کسانی سکان اداره کشور رو به دست گرفتند که در مجموع سمت و سوی مدیریت آنها در خلاف با اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی داشته است ... از اقتصاد و سیاست گرفته تا شاکله ی  اصلی این نظام ، که مقوله ی فرهنگ هست. کسانی که حتی زمانی مسئولیت وزارت در دولت جمهوری اسلامی داتند اما بعد ها سر از انگلیس و آمریکا و BBC ، صدای آمریکا و غیره در آوردند. داشتن تجربه 8 ساله دوم خرداد و متاسفانه انحرافاتی در دولت احمدی نژاد باعث شده که دلسوزان انقلاب اسلامی از همین ابتدای دولت تدبیر و امید با دقت هر چه بیشتر عملکرد دولت تدبیر و امید رو دنبال کنند .
متاسفانه هم در صحبت های رئیس جمهور آقای دکتر روحانی و هم در رسانه های اصلاح طلب که حامی دولت هستند اینگونه منعکس شده که دلواپسان با اعتدال مشکل دارند و خود افراطیند.
در صورتی که کسی با اعتدال سر جنگ نداره بلکه به جرات باید گفت از نظر منتقدان اعتدال شاکله ی اصلی دین اسلام هست . نگرانی دلواپسان از این هست که عده ای به اسم اعتدال دوباره بر سر مسئولیت ها برگشته اند که در عمل اثبات کرده اند که هیچ سنخیت و گرایشی با آرمانهای انقلاب نداشته و ندارند و در عمل و بخصوص در فتنه 88 تمامی توان خود را در مبارزه با اسلام و انقلاب و ولایت فقیه و ... نشون دادند . کسانی که علنا برنامه ریزی کردند ، سخنرانی ها داشتند ، بیانیه ها دادند و با تمام توان از طرف آمریکا ، انگلیس ، رژیم صهیونیستی ، منافقین و گروهک های تروریستی حمایت شدند ، حال همون ها بر سر پست های مسئولیتی برگشته و درصدد به عقب کشیدن حرکت نظام جمهوری اسلامی شده اند. این دلواپسی واقعی دلواپسان هست.
رخنه این عناصر در مجموعه های فرهنگی و آموزشی و سیاسی دولت علت اصلی دلسوزی دلواپسان بوده . در مطلب نوشته شده در سایت الف توسط نویسنده اینطور بیان شده بود که تاییدات رهبری و حمایت ایشون از دولت به معنای مخالفت با دلواپسی دلواپسان بوده ، در صورتی که رهبر معظم انقلاب در این جلسه و جلسات گذشته نگرانی های صریح خودشون رو به صورت کاملا شفاف بیان کرده اند . از نگرانی های فرهنگی گرفته تا بی اعتمادی ها به آمریکا و ناراحتی از بی ادبی اونها به ملت ایران و ترسیم خطوط قرمز برای مذاکره کنندگان هسته ای  و تا ابراز نگرانی از حذف نیروها و جناح مومن به اسم اعتدال !!! .... آیا این نگرانی های رهبری همان دلواپسی دلواپسان نیست ؟

نوشته شده در تاریخ جمعه 27 تیر 1393    | توسط:    | طبقه بندی: سیاسی،     | نظرات()