به بهانه 7دهه خباثت BBC فارسی

                        به بهانه 7دهه خیانت فارسی زبانان خارج نشین

این مطلب به بهانه 70 ساله شدن بی بی سی فارسی از شروع کارش نوشته شده است . سعی کردم تا به بررسی چند نکته در عملکرد این رسانه اشاره کنم.

جریان مهندسی شده اطلاعات

 بی بی سی به جای نگفتن ( سانسور ) ، به گفتن جهت دار روی آورده و بر افکار سلطه پیدا می کند.

-          در مورد غزه فقط چند خبر کوتاه

-          در مورد تجمعات و اعتراضات در اروپا فقط چند پوشش خبری کوتاه

-          در مورد تجمعات طرفداران احمدی نژاد در زمان تبلیغات انتخاباتی فقط نشان دادن چند ثانیه از این تصاویر

-          در مورد برخورد خشن پلیس لندن با دانشجویان فقط به پوشش خبری کوتاه آن پرداخته و فقط دیدگاه دولت انگلیس را به بحث میگذارد.

حال آنکه این بنگاه خبری در مورد حوادث قبل و بعد از انتخابات 88 ایران ، تمامی ابزار خود را ، از نوبت شما گرفته تا صفحه 2 ، و از برنامه های طنز و سرگرمی گرفته تا برنامه کلیک که یک برنامه مخصوص تحولات در حوزهIT  هست ، استفاده نمود. این برنامه ها به صورت مداوم و در کنار پوشش خبری گسترده به بحث و بررسی یک طرفه و با نگاه جناح اصلاح طلب و مخالف جمهوری اسلامی به اخبار ایران اشاره می کردند.

همین بس که در زمان جشن تولد ملکه الیزابت روزانه بالغ بر 3 ساعت به این جشن اختصاص داده شد اما در جریان تظاهرات دانشجویان در 10 شهر بزرگ انگلیس ، دانشجویان را اخلالگر و کمترین پوشش خبری را نسبت به شبکه های خبری اروپایی اختصاص داد.

ماشالا غیرت قدیمی های فارسی زبان بی بی سی

در مستندی که شبکه تلویزیون دولتی انگلیس به بهانه 70 سالگی بخش فارسی آن ( از زمان تاسیس رادیو ) تهیه کرده بود با تعدادی از گویندگان و مجریان این رادیو مصاحبه کرد. در این گفتگو ها نقل شد که در مواردی مانند ملی شدن صنعت نفت به دلیل اینکه مدیران انگلیسی شبکه ضد منافع ملت ایران سیاست گذاری می کردند ، مجریان اعتصاب کرده و مخالفت نموده اند .

ماشالا غیرت !! مجری هم مجری زمان شاه !!

متاسفانه در حال حاضر این گویندگان فارسی زبان نه تنها دست به اعتصاب نمی زنند بلکه در راستای سیاست های ضد ایرانی دولت انگلیس ، مدافع قطع فعالیت های صلح آمیز هسته ای کشورشان شده و خدمت گذاری می کنند.

نکته

 این نقل ها که در مستند خود شبکه پخش شد بیانگر دید استعماری دولت انگلیس و مدیران این شبکه بوده است . حال سئوال این است که : با وجود اطلاع و ازعان به این مطلب چطور می شود که چند نفر ایرانی حاضر شوند در شبکه ای مجری گری کنند که در آن به منافع ملت ایران دست اندازی می شود؟!! آیا این خیانت به وطن نیست ؟!! اگر مسلمان نیستند لا اقل آزاده باشند.

(جمع تضادها) - ادعای استقلال و مزد بگیری از بریتانیا !!

1-بخش جهانی شبکه bbc  فارسی زیر نظر وزارت خارجه انگلیس سیاست گذاری و تامین اعتبار می شود. سیاستی که بر مبنای استعمار و تفرقه بنداز و حکومت کن بناشده است.این سیاست ها از دیرباز و نه فقط نسبت به جمهوری اسلامی بلکه برای تمامی کشور ها اعمال شده و از گذشته ی دور نسبت به میهن ما ایران هم اعمال میگشته.(قراردادهای ننگین ،ملی شدن نفت ، دفاع مقدس ، تحریم ها و ... ) به نظر شما میتوان در شبکه ای کار کرد که زیر نظر انگلیس باشد و ادعای استقلال و بی طرفی نمود؟!

بر فرض استقلال :

چطور می شود که با دانستن این همه توطئه و خباثت انجام گرفته توسط دولت انگلیس ، حاضر شوند از آنها حقوق بگیرند؟!! دولتی که به استعمارگر پیر معروف می باشد.

2-طرفداری محض مجریان ، کارشناسان و مدیر این شبکه فارسی زبان از شروع کار خود از یک جریان و کاندیداهای خاص و جانبداری از جناح اصلاح طلب و مخالفان جمهوری اسلامی نیز ادعای استقلال این شبکه را زیر سئوال برده و نشان دهنده ی جریان فکری در این شبکه می باشد.

بی اعتقادی (بی دینی) یک گزینه مهم در انتخاب سیاست گذاران شبکه

کسانی که بیننده ی این کانال می باشند باید مشخص شده باشد که عمدتا دست اندرکاران آن نسبت به ارزش های دینی اعتقادی نداشته اند. حال آنکه مدیران و بخشی از کارمندان را از فرقه ضاله بهایی ها و پیروان ادیان دیگر تشکیل می دهند. در مقابل بینندگان این شبکه حدود 80 الی 90 درصد مسلمان و پیرو مذهب شیعه می باشند.

این گزینه یکی از موارد مهم برای گزینش کارمندان توسط سیاست گذاران بوده تا بتوانند راحت تر و بدون هیچ مقاومتی سیاست های ضد دینی و ضد ملی خود را القاء نموده و پیش برند.

+ خبر مرتبط

گزارش فشرده 80 سال خیانت BBC به ملت ایران (خبر ویژه)

بی بی سی، حماقتهای سلطنت‌طلبان را تكرار می كند

خیانت80سالهBBC

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 13 دی 1389    | توسط:    | طبقه بندی: سیاسی،     | نظرات()