تو این چند روز و یک ماه گذشته متاسفانه رفتار هایی رو دیدم که خیلی باعث ناراحتی و البته پی بردن به یک اشکال شد . از جناب مشایی گرفته تا فیلم اخراجی های 3 و این موضوع جدید استعفا یا عزل آقای مصلحی.نکته ای که به عنوان یک آسیب شناسی از مجموعه های بچه های ارزشی به ذهن من رسید اینه که :

به نظرتون حزب باد نشدیم ؟ البته به کسی بر نخوره . منظورم بی حرمتی به کسی نیست اما متاسفانه ما هنوز شاقول و خط اصلی در مواجهه با مباحث روز یا موجهای خبری یا شایعات و .. رو پیدا نکردیم.

به نظرم همین چندوقت پیش بود که مقام معظم رهبری در جلسه با نخبگان دانشجویی بود که فرمودند مباحث فرعی را اصلی نکنیم !!

به نظرم همین چند وقت پیش بود که آقا از اخراجی ها تقدیر کردند !! (البته دلیل بر اشکال نداشتن نمیشه).

<<مسعود درباره این که یک نفر مدعی شده بود اگر تلویزیون اخراجی ها را پخش کند، او خودش را جلوی صدا و سیما آتش خواهد زد، گفت که آقا فرمودند:
- اینها که حرف مفته ...>>
 لطفا اینجا را ببیند. متن کاملش

به نظرم همین چند وقت پیش بود که حضرت آقا در جلسه خبرگان به ما و کسانی که در فضای مجازی ، خبرگزاری ها ، وبلاگ ها و ... تذکر دادند که به کسی توهین ، اهانت ، و در حق کسی بی انصافی نکنیم.

اما مثل اینکه ما هم حزب باد شدیم و با هر موجی که بعضی خودی ها میسازن و غیر خودی حالش رو می برن به این سمت و اون سمت میریم.

فصل مشایی :

مگر آقا در صحبت های روز مبعث پیامبر  چند سال قبل با اشاره به نامه ای که نسبت به جابجایی مشایی به احمدی نژاد داده بودند نگفتند که : حالا اگر کسی رو اشکال گرفتیم نباید در حقش بی انصافی کرد. حتی فرمودند در حق دشمنتون هم نباید بی انصافی بکنید.رهبری در جلسه با نخبگان به دانشجویی که از دست راست و چپ احمدی نژاد ابراز گله کرد آقا فرمودند مباحث فرعی رو(مشایی) اصلی نکنیم . چند جای مختلف خبر شنیدم که آقا فرمودند بحث مشایی رو بگذارید به عهده من . (البته موثق نیست) اما .. حال که در این صحبت چند روز قبل هم در دیدار با مردم فارس فرمودند من نمی گذارم این انقلاب به انحراف بره . خوب آقا دیگه باید چکار کنه تا ما بفهمیم . یعنی دیگه این موضوع مشایی رو اینقدر بزرگ نکنید. الان همه بچه حزب الهی ها دیگه مشایی رو میشناسن.

یعنی آقای .. تو این جهان نیوزت یکی در میون خبر مشایی رو نزن !! یعنی آقای ... و ... ول کیند این بحث رو مباحث فرعی رو اصلی نکیند یعنی فتنه و سرانش رو بچسبید ، یعنی جهاد اقتصادی رو بگیرید یعنی طرح نظارت بر نماینده ها  چی شد ؟؟ یعنی طرح کاهش روابط با انگلیس رو که آقای ... برد کمیسیون تخصصی چی شد ؟؟ یعنی منطقه رو بچسبید ...

فصل اخراجی های 3 :

متاسفانه یه موج توی گروه محراب اندیشه درست شد که چی ؟؟ !! ده نمکی ده برابر خیانتی که اصلاحات به نظام کرد بیشتر ضربه زده به نظام !!! (جوک سال) . آخه این بی انصافی نیست . آخه این توهین نیست ؟ مگه آقا نگفتند بی انصاقی نکینم ؟ مگه آقا نگفتن تهمت واهانت به کسی نزینم ؟ درسته که فیلم ده نمکی اشکال داره   و لی فکر نمی کنم این برچسب ها بهش بچسبه . وقتی فتنه گرها این فیلم رو تحریم میکنن یعنی ازش ضربه خوردن یعنی نمی خوان مردم ببین . بعد یه عده اینجوری راجع به ده نمکی حرف میزنن که وا مصیبتا چرا ده نمکی آهنگ فلان فرد رو مسخره کرده. کاشکی حداقل قبل از انتشار مطالبمون با یه عالم یا بزرگتر مشورت می کردیم .

فصل آقای مصلحی ...

باز ولایت پذیری احمدی نزاد رفت تو بورس و سریع شروع کردیم فروختن احمدی نژاد رو . قبول که احمدی نژاد 100 نیست . 50 یا 60 خوبه ؟ اما خدا  وکیلی آقا از کسی این همه حمایت کرده ؟ خداوکیلی کی رو از احمدی نژاد بهتر میشناسید ؟در حال حاضر کسی رو از احمدی نژاد بهتر میشناسیم ؟ بر فرض اون هم باید وایسیم تا انتخابات بعدی .احمدی نژاد کم زحمت کشیده ؟ که یکدفعه این جوری موج علیهش درست میشه. اقا دوباره تاکید کردند که ایشون داره زحمت میکشه و گفتند که این موضوع خیلی بزرگ نبود(اشاره به استعفای مصلحی) . اما ما متاسفانه با تبعیت بی چون و چرای از کیهان و جهان و مشرق و فارس و ... با موج اون ها شروع میکنیم علیه احمدی نژاد حرف زدن . چرا ؟؟؟ یه کم خودتون رو جای احمدی نژاد بذارین . چه حالی بهتون دست میده.کسی که این همه فشار رو تحمل میکنه. (البته اگر نظرات ما درست نباشه) . تاکید می کنم من هم به احمدی نژاد اشکال دارم . اما با این همه احمدی نژاد چقدر کار آقا رو سبک کرده ؟ (در مقایسه با دیگران)

هفته نامه 9 دی نظرات احمدی نژاد رو در مورد ولایت زده . بخونید از اینجا (نمی گم درسته یا غلطه)

من نه طرفدار مشایی هستم نه احمدی نزاد رو 100 درصد میدونم اما پیشنهادم اینه که در مواجهه با این موضوعات کمی صبر کنیم . یکدفعه تصمیم نگیریم . حالا چون آقای جهان میگه یا فارس میزنه یا کیهان سرمقاله مینویسه نباید یه مهر تایید باشه . اون ها هم با طرز تفکر خودشون مطلب مینویسن . نه اینکه من اینها رو قبول ندارم بلکه منظورم اینه که خود این افراد هم 100 نیستند .

اینشا الله این دفعه صحبت های آقا یه درس عبرت بشه برامون که اینقدر سریع موضع گیری و نتیجه گیری نکنیم. یک روز بعد از صحبت های رهبری ، آقا در جمع فرماندهان نیروی انتظامی از تیتر ورزنامه ها و .. گله کردند : با هم بخونیم :

رجا نیوز/رهبر معظم انقلاب در سخنان مهمی ضمن هشدار به فعالان تبلیغاتی: تا زنده‎ام نخواهم گذاشت حرکت عظیم ملت منحرف شود

جهان نیوز/آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای: ملت و رهبری از خدمت حمایت می کنند نه شخص

روزنامه کیهان/تا زنده‎ام نخواهم گذاشت حرکت عظیم ملت منحرف شود

فارس نیوز/ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای: رهبری محکم در مواضع صحیح خود ایستاده است.تا من زنده هستم نخواهم گذاشت حركت ملت منحرف شود

الف/رهبر معظم انقلاب: تا زنده ام نمی گذارم كشور از آرمان ها فاصله بگیرد

وطن امروز/رهبر انقلاب در دیدار پرشور مردم استان فارس: ملاك كار است نه اشخاص

مشرق نیوز/رهبر انقلاب در جمع مردم استان فارس: تا زنده‌ام نخواهم گذاشت حرکت ملت منحرف شود

روزنامه ابتکار/رهبر انقلاب در جمع مردم استان فارس: تا زنده‌ام نخواهم گذاشت حرکت ملت منحرف شود

مطمئن هستم باز درس نمی گیریم.

+ یک روز بعد نوشتم :

با اشاره به صحبت آقا در جمع فرماندهان نیروی انتظامی و گله ایشون از تیتر روزنامه ، خواهش میکنم خودتون برید بخونید ، خوشم میاد هیچ کدوم خم به ابرو نیوردن و هیچ شاره ای نکردن . انگار نه انگار آقا با روزنامه ها و خبرگزاری ها بودند . روز قبل هم آقا اشکال اصلی رو به روزنامه ها و خبرگزاری ها گرفتند که چرا یه موضوعی که بزرگ نبوده رو اینقدر گنده میکنن . حالا برید سر مقاله شریعتمداری رو بخونیین ؟!! انگار نه انگار که خود ایشون دوتا سرمقاله راجع به مصلحی نوشته !!! تو سر مقاله امروزش(دوشنبه) در کیهان دوباره اشکال رو انداخته تو زمین رئیس جمهور !!! (اینجا)کاشکی اینقدر جرئت داشتن حداقل از آقا معذرت خواهی میکردند .

مطمئن هستم ما درس نمی گیریم .

+ پی نوشت :

- اینکه لزوما آقا در این صحبت ها طرفداری محض از احمدی نژاد نکردند و فرمودند که کار اشخاص ملاکه و نه خود شخص . درکنار اون به ما تذکر دادند که خودمون رو درگیر این مباحث نکنیم

- باز هم بعد صحبت های آقا تیتر روزنامه ها رو بخونین . روزنامه های امروز رو (یکشنبه 4/2/90) همه تیتری رو زدن که هر کی بخونه فکر میکنه احمدینژاد منحرفه و آقا نمی ذاره این انحراف انقلاب رو از بین ببره . آقا امروز در دیدار با نیروی انتظامی باز از تیتر روزنامه ها گله کردند . از اینجا بخونید صحبت های آقا رو

- به نظر این حقیر نباید احمدی نژاد رو از دست بدیم . بلکه باید تا جایی که میشه ایشون رو از بقیه جدا کرد.

- متاسفانه یا خوشبختانه آقا با فاصله اظهار نظر میکنن و میتونیم نظرات آقا را با ابراز نظر دیگران شاقول کنیم. مثل آقای ... که سریع مصاحبه کرد و از نحوه ی عزل خودش در چند سال گذشته گله کرد .!!

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 5 اردیبهشت 1390    | توسط:    | طبقه بندی: سیاسی،     | نظرات()